Prohlášení o přístupnosti

Použité metodiky

Tvůrce této webové prezentace - Jan Volejník (webdesignérské studio Web Works) prohlašuje, že tyto webové stránky byly vytvořeny s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Webová prezentace obce Zdechovice splňuje všechna důležitá pravidla nejznámnějších metodik používaných v České republice. Konkrétně se jedná o Best practice - Pravidla pro tvorbu přístupného webu vydaný MI ČR a Metodický návod Blind Friendly Web vydaný a průběžně aktualizovaný organizací SONS (http://www.sons.cz).

Zpracování

Struktura dokumentu je tvořena kódem validním dle DTD XHTML 1.0 Strict, formátování a vizuální stránka prezentace je zajištěna prostřednictvím CSS (kaskádových stylů).

Kromě základního (grafického) stylu je možné si přepnout zobrazení stránky i do textového režimu vhodného například pro uživatele s pomalejší rychlostí připojení k Internetu. Pro rychle přepnutí do textového režimu slouží klávesová zkratka T, pro přepnutí nazpět do grafického režimu poté klávesová zkratka G. Pro použití "přepínače stylů" musíte mít ve Vašem webovém prohlížeči povolený JavaScript.

K dispozici je i speciální CSS soubor pro tisk. Jednotky velikosti textů jsou relativní, díky čemuž je uživateli umožněno přizpůsobit si velikost textu jeho potřebám. Způsob změny velikosti textu záleží na Vámi používaném operačním systému a webovém prohlížeči (např. Ctrl + kolečko myši).

Použity jsou i 3 skryté odkazy pro přeskočení části obsahu stránky na menu, submenu resp. odkazy uvedené v patičce stránky.

Použité zkratky

Pro rychlejší a snazší prohlížení této prezentace jsou nadefinovány následující zkratky:

  • 1: Úvodní stránka pro občany
  • 2: Úvodní stránka pro návštěvníky
  • H: Homepage - domovská stránka příslušné jazykové mutace
  • W: Mapa Webu - struktura webové prezentace
  • P: Prohlášení o přístupnosti - tato stránka
  • T: Rychlé přepnutí do Textového režimu
  • G: Rychlé přepnutí do Grafického režimu
  • M: Odskok na položky hlavního Menu
  • S: Odskok na položky v Submenu (pokud jej aktuální stránka obsahuje)
  • B: Odskok na odkazy v patičce (Bottom) stránky

Poznámka: V prostředí operačního systému Windows a při nastavení české klávesnice je třeba pro aktivaci klávesové zkratky použít klávesy Alt+Shift+zkratka.

Kontakt na autora

I přes veškerou naši snahu vytvořit tento web co nejpřístupnější, je možné, že se při prohlížení této webové prezentace setkáte s nějakými problémy. V takovém případě Vás prosíme, aby jste nám tuto skutečnost oznámili, abychom mohli co nejdříve sjednat nápravu. Děkujeme.

Jan Volejník, DiS. / Web Works - webdesign studio

Aktuality:

25.5.2018 GDPR
Videokronika obce [celý text]

rozšířené hledání »

Náhodná fotografie

Firma KURY
Firma KURY
Pokud chcete elektronickou poštou dostávat hlášení místního rozhlasu nebo informace o dění v obci, vepište svůj e-mail a označte o které informace máte zájem.
aktuality
místní rozhlas
GXTOA 

Předpověď počasí:

Počasí

Kontakt:

Obecní úřad Zdechovice
533 11 Zdechovice 5
tel./fax 466 936 101
e-mail: obec@zdechovice.cz
více informací o OÚ Zdechovice
informace dle z. č. 106/1999 Sb.

Upomínkové předměty:

Na našem obecním úřadě si můžete vybrat asi z pěti druhů pohlednic v ceně od 2 do 7 Kč a nově také dřevěnou Turistickou známku "Zámek Zdechovice" No. 1380 v ceně 25,- Kč.
pohlednice a známka

 

Dovolená Východní Čechy

copyright © 2006 - 2019 Obec Zdechovice - All rights reserved
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2005 - 2019 Jan Volejník All rights reserved