Hasiči Zdechovice

Obec Zdechovice, pro účely plnění úkolů na úseku požární ochrany zřídila svoji Jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Zdechovice. Tato jednotka SDH má celkem dvě družstva a celkově osmnáct členů. V rámci poplachového plánu okresu je jednotka zařazena do kategorie JPO 3. Technikou, kterou zdechovičtí hasiči disponují je CAS 32 T148, velitelské vozidlo OPEL CAMPO a velkým pomocníkem pro ně je plovoucí čerpadlo.

Jednotce byla od okresních profesionálních hasičů převedena dýchací technika a ochranné zásahové kabáty. Pro vyhlašování požárního poplachu se používá akustická siréna, která je napojena na centrální systém operačního střediska HZS okresu Pardubice. V roce 1994 obec převzala od státu budovu kotelny, která sloužila pro vojenské účely. Tato budova byla zrekonstruována a nyní slouží jako moderní požární stanice. Mimo dvou parkovacích míst zde mají hasiči společenskou místnost, dílnu, sklady a sociální zařízení.

Jednou z aktivních organizací obce je i Společenství hasičů Zdechovice, které je samostatně registrováno Ministerstvem vnitra. Na životě tohoto sdružení se podílejí všichní hasiči včetně členů JPO. Smysluplnost tohoto sdružení najdeme především v pořádání kulturních a dalších společenských akcí jako jsou taneční zábavy, plesy, sportovní a dětská odpoledne apod. Hasiči se prezentují výstavami techniky a soutěžemi s hasičskou tématikou. Z výčtu těchto skutečností můžeme konstatovat, že si hasiči v obci Zdechovice vytvořili již nezastupitelné postavení a život obce si bez nich již nelze představit.

.

  • TIP 2: Video z oslav Hasičů Zdechovice dne 14.7.2012 najdete na: http://youtu.be/8NjVSFC9bdA .

Aktuality:

25.5.2018 GDPR
Videokronika obce [celý text]

rozšířené hledání »

Náhodná fotografie

Jaroslav Škaryd
Jaroslav Škaryd
Pokud chcete elektronickou poštou dostávat hlášení místního rozhlasu nebo informace o dění v obci, vepište svůj e-mail a označte o které informace máte zájem.
aktuality
místní rozhlas
RWOZN 

Předpověď počasí:

Počasí

Kontakt:

Obecní úřad Zdechovice
533 11 Zdechovice 5
tel./fax 466 936 101
e-mail: obec@zdechovice.cz
více informací o OÚ Zdechovice
informace dle z. č. 106/1999 Sb.

Upomínkové předměty:

Na našem obecním úřadě si můžete vybrat asi z pěti druhů pohlednic v ceně od 2 do 7 Kč a nově také dřevěnou Turistickou známku "Zámek Zdechovice" No. 1380 v ceně 25,- Kč.
pohlednice a známka

 

Dovolená Východní Čechy

copyright © 2006 - 2019 Obec Zdechovice - All rights reserved
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2005 - 2019 Jan Volejník All rights reserved